مکتب‌خونه

مکتب‌خونه

آیا میدانستید؟

می‌توانید بصورت سازمانی از مکتب‌خونه دوره خریداری کنید؟

Docy

آماده‌سازی محیط ضبط

برای اطمینان از کیفیت دوره، نیاز است که قبل از شروع به ضبط از وجود برخی شرایط لازم برای ضبط اطمینان حاصل کرد. در زیر به برخی از این شرایط می‌پردازیم:

 

محلی با نویز صوتی کم

محیطی که ضبط در آن انجام می‌شود، باید آرام بوده و عاری از صدای صحبت افراد دیگر در محیط، کولر، پنکه، اتومبیل و غیره باشد. بهتر است محیط ضبط آکوستیک باشد. به این معنی که تلاش کنید تا ورود صدا به محیط ضبط به حداقل ممکن برسد و در آن اکو صدا وجود نداشته باشد یا اصطلاحاً صدا نپیچد. اتاق های خالی باعث ایجاد اکو می شوند و عموما اتاقهایی که دارای فرش، تابلو و وسایل دیگر هستند اکو کمتری در آنها ایجاد می شود، پس در صورت عدم دسترسی به محیط آکوستیک، می توانید از اتاقی با این شرایط استفاده کنید. همچنین لازم به ذکر است که حجم (Volume) صدا برای ضبط نباید به حدی بلند باشد که باعث خرابی (Distort) شود. برای جلوگیری از ضبط صدا با Distort باید حجم صدای صدا یا اصطلاحاً ضبط میکروفون را در حد مناسب قرار داد.

برای ضبط می‌توانید از میکروفون‌های مختلف استفاده کنید. با توجه به کیفیت و قیمت مناسب میکروفون بویا m1-pro ما استفاده از این میکروفون را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای آموزش استفاده از این میکروفون می‌توانید به این لینک مراجعه فرمایید.

 

انتخاب نقطه ای با نور مناسب

در صورتی که خودتان در تصویر حضور دارید، لازم است که نور مناسب به خودتان و محیط اطراف برسد. می‌توانید برای این کار از نور پنجره استفاده کنید ولی در نظر داشته باشید که پنجره پشت سر یا روبروی شما نباشد. همچنین در صورت استفاده از نورهای مصنوعی (لامپ، رینگ لایت و …) دقت داشته باشید که لامپ بالای سر شما قرار نداشته باشد یا از نورهای فلورسنت استفاده نکنید که امکان تخریب تصویر را دارد. پس از تنظیم نور مورد نیاز، با تنظیم روشنایی و کنتراست دوربین می‌توانید به بهترین کیفیت تصویر دست پیدا کنید.

انتخاب پس زمینه مناسب

حدالامکان تلاش کنید از انتخاب پس زمینه‌ای شلوغ خودداری کنید. پس زمینه‌ی شلوغ باعث پرت شدن حواس بیننده از محتوای اصلی می شود. همچنین بیش از حد ساده بودن پس زمینه ممکن است ویدیو را خسته کننده جلوه دهد. پس زمینه‌هایی مانند پرده، کتابخانه، پوستر یا دیوار گزینه های مناسبی هستند البته با اطمینان از اینکه پس زمینه به محتوای شما نامرتبط نباشد.

 

رعایت فاصله مناسب با دوربین

برای ضبط تصویر، توجه داشته باشید که باید فاصله خود را از دوربین یا وبکم رعایت کنید و بیش از حد به دوربین نزدیک نشوید. فاصله مناسب برای دوربین فیلمبرداری حداقل 3 متر و برای وب کم و گوشی موبایل حداقل 1 متر است. البته فواصل گفته شده برای دوربین‌های مختلف متغیر است.

محتوا