مکتب‌خونه

مکتب‌خونه

آیا میدانستید؟

پس از تحویل ویدیوها، دوره به سرعت منتشر می شود؟

Docy

نحوه استفاده از میکروفون بویا M1-pro

میکروفون بویا M1-pro با توجه به قیمت و کیفیت مناسبی که ارائه می‌دهد یکی از پرطرفدارترین گزینه‌ها برای ضبط است. در زیر به برخی از قابلیت‌ها و نحوه استفاده از این میکروفون می‌پردازیم:

 

 

اقلام موجود در جعبه

  • کیسه نگهداری
  • میکروفون بویا M1 Pro
  • گیره نگهدارنده
  • پاپ فیلتر
  • دفترچه راهنما
  • باتری
  • تبدیل 3.5mm

 

نحوه کارکرد دستگاه

 

کلید تنظیم حالت دستگاه

از این دکمه برای مشخص کردن دستگاهی که میکروفون به آن متصل است استفاده می‌شود. اگر دکمه به سمت بالا باشد (Cameras) یعنی ضبط از طریق دوربین فیلمبرداری یا کارت صدا (تمامی دستگاه هایی که ورودی میکروفون و هدفون مجزایی دارند مانند سیستم های کامپیوتری) در حال انجام است و اگر به سمت پایین باشد (OFF/SmartPhone)، به معنی ضبط از طریق موبایل یا لپ تاپ (هر دستگاهی که یک ورودی برای صدا دارد) است.

 

کلید نویزگیر (حساسیت صدایی)

اگر در محیط نویزدار در حال ضبط ویدئو هستید باید این دکمه به سمت پایین یعنی روی (-10dB) باشد. و زمانی که در محیط استودیو در حال ضبط هستید باید دکمه به سمت بالا باشد یعنی روی (0) باشد.

*توصیه: برای اطمینان از کیفیت خروجی، با هر دو حالت نمونه ویدیوی کوتاهی تهیه کرده و به آن گوش دهید و بهترین حالت را انتخاب کرده و به ضبط دوره خود ادامه دهید.

 

دهانه میکروفون

این میکروفون همراه با پاپ فیلتر ارائه شده است. پاپ فیلتر یکی از تجهیزات میکروفون است که مانع ورود صداهای انفجاری به کپسول میکروفون می‌شود. دقت داشته باشید که در هنگام ضبط، پاپ فیلتر بصورت کامل برروی دهانه میکروفون قرار گرفته باشد.

میکروفون را با فاصله مناسب از دهان خود متصل کنید، نزدیکی بیش از حد میکروفون به دهان، باعث ایجاد نویز و کاهش کیفیت صدا خواهد شد.

– محل های متداول نصب گیره میکروفون برای آقایان: یقه لباس، دکمه دوم پیراهن (فاصله حدودا 20 سانتی متری تا دهان)

– محل های متداول نصب گیره میکروفون برای خانم‌ها: یقه لباس، شال و روسری، مانتو (فاصله حدودا 20 سانتی متری تا دهان)

*نکته: دقت داشته باشید گیره‌ی میکروفون باید به جایی نصب شود که حرکت نداشته و دهانه میکروفون به جایی برخورد نداشته باشد. (مانند شال، روسری، محل نصب گیره)

 

مانیتورینگ صدا

زمانی که در حال ضبط ویدیو هستید، اگر مایل هستید که همزمان صدای خود را نیز شنیده و بررسی کنید، می‌توانید هدفون خود را به این قسمت متصل کنید.

محتوا